Najważniejsze zalety poduszek ortopedycznych
Zdrowie

Najważniejsze zalety poduszek ortopedycznych

Cierpisz na ból kręgosłupa? Rano budzisz się niewyspany, zmęczony i bez energii? Najczęściej na ból i schorzenia, a także dyskomfort cierpi odcinek szyjny kręgosłupa. Dzieje się tak dlatego, że zostają naprężone mięśnie karku, a tym samym mogą pojawiać się również regularne bóle głowy. Takie typu dolegliwości najczęściej są spowodowane brakiem odpoczynku mięśni szyi. Mięśnie mogą odpocząć jedynie wtedy gdy śpimy. Niestety na zwykłej tradycyjnej poduszce jest to niemożliwe. Jedynie poduszka ortopedyczna może nam zagwarantować wysoką jakość odpoczynku oraz komfortowy sen.

Komfortowy odpoczynek

Jeżeli korzystamy ze zwykłej poduszki nigdy nie możemy zagwarantować sobie komfortowego snu. Z kolei gdy śpimy na poduszce ortopedycznej taki odpoczynek staje się jak najbardziej możliwy. Wszystko dlatego, że poduszka ortopedyczna cechuje się specjalnym kształtem, a tym samym pomaga odprężać wszystkie mięśnie. Specjalne wyprofilowanie poduszek ortopedycznych gwarantuje proste ułożenie całego kręgosłupa. Jest to niezwykle istotne ponieważ w przypadku używania zwykłej poduszki kręgosłup w odcinku szyjnym pozostaje skręcony. Mięśnie są naprężone, wciąż pracują i nie odpoczywają. Ułożenie poduszki ortopedycznej pod głową sprawia, że może ona wypoczywać, zaś mięśnie regenerują się po całym dniu pracy.

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Używając zwykłej poduszki, bez względu na jej wypełnienie musimy wiedzieć, że nie zagwarantuje nam ona poprawnej postawy podczas snu, nawet w sytuacji jeśli podkładalibyśmy ją pod szyję. Zwykła poduszka nie dostosowuje się do kształtu ciała, a jeśli próbujemy ją inaczej ułożyć staje się twarda i nieprzyjemna. Inaczej sprawa wygląda kiedy stosujemy poduszki ortopedyczne, ponieważ doskonale mogą one sprawić, że ciało poprawnie opiera się w czasie snu.

Ogromna ilość lekarzy, rehabilitantów, fizjoterapeutów przez wiele lat pracy wykazała, jak powinna być stworzona profesjonalna poduszka ortopedyczna a także z jakiego materiału musi być wykonana. Tym samym najczęściej stosowanym wypełnieniem poduszek ortopedycznych jest pianka termoplastyczna, jaka to jest najczęściej wykorzystywana do produkcji poduszek ortopedycznych które cechują się wysoką sprężystością a także plastycznością. Polecamy firmę Sissel. W czasie snu poduszka tworzy wokół naszej szyi kołnierz, zaś ten sprawia, że mięśnie wypoczywają. Gdy nie leżymy na poduszce wraca ona do swego kształtu pierwotnego, nie odkształca się, nie niszczy i może nam służyć wiele lat.

Kto powinien stosować poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna to nie tylko certyfikowany, nowoczesny przyrząd, który kojarzony jest jedynie z rehabilitacją ortopedyczną. Oczywiście znakomicie sprawdza się kiedy stosują ją osoby zmagające się z dyskopatią, ale powinna być również wykorzystywana profilaktycznie. Powszechnie wiadomo, że o wiele lepiej jest zapobiegać chorobie aniżeli ją leczyć. Liczy się więc komfort snu, ale także zawsze adekwatny wypoczynek dla naszego kręgosłupa. Kiedy mięśnie odpoczywają nie tylko lepiej się czujemy nie odczuwamy bólu, ale również nie chorujemy.

Korzyści ze stosowania certyfikowanych poduszek ortopedycznych

Osoby, które stosują regularnie poduszki ortopedyczne w bardzo krótkim czasie zauważają ogromne korzyści z ich stosowania. Dzięki nim sen jest o wiele bardziej regeneracyjny, dzięki czemu po przebudzeniu człowiek czuje się rześki i wypoczęty. Zanim kupimy poduszkę ortopedyczną musimy poradzić się specjalisty, ponieważ na rynku jest ich bardzo wiele. Nad wyborem poduszki zastanowić się powinny przede wszystkim osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, a także te, które borykają się z problemami kręgosłupa. Poduszki nie tylko łagodzą ból i inne dolegliwości, ale również poprawiają komfort naszego codziennego snu i wypoczynku. Warto więc kupić poduszkę również profilaktycznie, ponieważ dzięki niej poprawimy swoje samopoczucie, a także unikniemy dyskopatii, czy też schorzeń związanych z bólem kręgosłupa.