woda
Dieta

Woda- płynne złoto

Woda stanowi ok. 70% ludzkiego organizmu. Wynika z tego, że jest bardzo ważną substancją w naszym ciele. Reguluje ona wiele procesów zachodzącym w organizmie, a jej odpowiednia ilość pomaga nam prawidłowo funkcjonować. Dlatego tak bardzo ważnym jest, by przyjmować odpowiednią ilość płynów, szczególnie latem. To właśnie woda pomaga nam regulować temperaturę ciała, daje nam przyjemnie odświeżenie, pozwala nam zgubić zbędne kilogramy, a nawet pozytywnie wpływa na stan naszych włosów i cery.

Woda oczyszcza organizm

Oczyszcza również nasz organizm z toksyn oraz wspiera prawidłową pracę mózgu, a także innych organów. Często to właśnie odwodnienie lub chociażby lekkie braki w odpowiednim nawodnieniu źle wpływa na nasze samopoczucie. Prawidłowa ilość wody w organizmie również pomaga nam schudnąć oraz pozbyć się cellulitu- jest on powodowany w dużej ilości przez zatrzymywanie wody w organizmie, co z kolei wynika właśnie ze zbyt małego nawodnienia organizmu. Ciało nieotrzymujące wystarczającej ilości płynów odkłada wodę w partiach ciała „na zapas”.  Właśnie odpowiednie nawodnienie pozwala nam zachować zdrową, promienną i nawilżoną cerę oraz mocne i lśniące włosy.

Woda również pomoże nam pohamować apetyt, gdyż często bywa tak, że odczuwamy pozornie głód, ale tak naprawdę w ten sposób nasze ciało daje nam informacje o tym, że brakuje mu odpowiedniego nawodnienia. Oprócz samego picia wody należy pamiętać o odpowiedniej diecie, gdyż możemy nawodnić organizm odpowiednim jedzeniem. Owoce i warzywa wpłyną pozytywnie na poziom optymalny poziom płynów w organizmie. Podsumowując, woda jest najważniejszym prezentem, który możemy podarować naszemu ciału i możemy mieć pewność, że odwdzięczy się nam ono z nawiązką.