dieta
Dieta

Dieta strukturalna doktora Bardadyna

Dieta doktora Bardadyna to jedna z diet, która powinna przekształcić się w styl życia. Jej autor zapewnia, że nie tylko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, ale również pozbędziemy się toksyn, które systematycznie zatruwają nasz organizm. Zwolenników tych poglądów przekonuje również założenie, że stosując się do pewnych zasad jesteśmy w stanie zmniejszyć swój wiek biologiczny nawet o piętnaście lat. Mocną stroną jest również fakt, że nie trzeba na każdym kroku liczyć kalorii  w potrawach, które mamy zamiast spożyć.

Zasady diety

Fundamentalnym założeniem tej diety jest spożywanie tylko takich produktów, zwanych strukturalnymi, które dostarczą nam maksimum składników odżywczych przy minimalnym nakładzie kalorii. Doktor Bardadyn zachęca do stosowania swojej diety w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, nowotwory czy depresje. Zasady są proste. Należy jeść tylko produkty z listy i co jakiś czas wypijać „eliksir młodości”. Ta tajemnicza substancja to koktajle o określonych właściwościach. Według autora koktajl wiśniowy przywraca gęstość skórze, odmładza i działa przeciw zmarszczkowo. Koktajl fioletowy ma za zadanie wzmocnić nasz wzrok i naczynia krwionośne, zielony działa odchudzająco, gdyż poprawia przemianę materii. Natomiast pomarańczowy wzmacnia nasz organizm i uzupełnia składniki mineralne oraz witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Szybkie efekty diety

Efekty przestrzegania zasad będą widoczne już po pierwszym tygodniu kuracji. W ciągu tego czasu możemy schudnąć od jednego do czterech kilogramów. Zdecydowanie poprawie ulegnie stan naszej cery. Poprawią się również wyniki badać, głównie morfologia. Na wzmocnienie może liczyć również nasz układ krwionośny, kostny, stawowy i mięśniowy. Bardzo ważnym efektem ze zdrowotnego punktu widzenia jest unormowanie poziomu glukozy we krwi oraz obniżenie stężenia złego cholesterolu. Zwolennicy tej diety twierdzą, że z czasem jej zasady stają się stylem życia, dlatego efekt jo- jo ich nie dotyczy.